Światowy Dzień Drzemki w Pracy

Dziś światowy dzień drzemki w pracy!
My jednak odradzamy celebrowanie tego święta 😉 Jest bardzo niewielu pracodawców, którzy są tak wyrozumiali, że drzemka pracownika nie byłaby dla nich problemem. Jeśli jeszcze nie pracujesz, to z pewnością za jakiś czas nadejdzie ta ważna w życiu chwila, kiedy trzeba będzie się zastanowić nad swoją przyszłością i karierą zawodową.

Skupmy się na tym co ważne
Coraz więcej pracodawców oczekuje, że rozmowa kwalifikacyjna będzie przynajmniej częściowo, prowadzona w języku angielskim. Z kolei wielu kandydatów szuka też ciekawych możliwości rozwoju w krajach anglojęzycznych. Dlatego tak ważne jest to, by rozwijać swoje zdolności językowe.

Jak poradzić sobie z wyzwaniem, jakim jest proces rekrutacyjny prowadzony w obcym języku?
Należy nieustannie poszerzać swój zasób słów, aby nikt nie mógł Cię zaskoczyć. Każda “niespodzianka” wywołuje dodatkowy i niepotrzebny stres, a tego każdy chce uniknąć. Przypomnij sobie angielskie słownictwo oraz zwroty dotyczące pracy. To z pewnością ułatwi Ci dobry start 🙂

Zwroty związane z poszukiwaniem pracy:

  • ubiegać się o pracę – to apply for a job
  • kandydaci – candidates
  • załączyć CV/resume/list motywacyjny – to enclose a CV/resume/cover letter
  • wypełnić formularz – to fill in a form
  • znaleźć pracę – to find a job
  • rozmowa kwalifikacyjna – interview
  • szukać pracy – to look for a job
  • wymagania – requirements

Słówka związane z pracą:

  • pracownik – employee
  • pracodawca – employer
  • zatrudnienie – employment
  • cieśla, stolarz – carpenter
  • dentysta – dentist
  • dzień wypłaty – pay day
  • emerytura – pension
  • firma ubezpieczeniowa – insurance company
  • fryzjer – hairdresser
  • górnik – miner
  • grafik – graphic designer
  • kelner/kelnerka – waiter/waitress
  • kierowca – driver
  • księgowy – book-keeper
  • kucharz – cook
  • lekarz – doctor
  • mechanik – mechanic
  • nauczyciel – teacher
  • na sklepie – in stock
  • netto – net
  • obowiązki zawodowe – official duties
  • odsetki, procent – interest
  • pensja – salary
  • pielęgniarka – nurse
  • pisarz – writer
  • płaca – wages
  • podwyżka – pay rise
  • praca na zmiany – work in shifts
  • programista – computer programmer
  • przedsiębiorstwo – enterprise
  • przedstawiciel handlowy – sales representatives
  • sprzedawca – shop assistant
  • strażak – fireman
  • tłumacz pisemny – translator
  • tłumacz ustny – interpreter
  • urzędnik – clerk
  • wpływy – revenues
  • wyprzedany – out of stock
  • zarabiać – to earn
  • zarobki – earnings
  • zasiłek dla bezrobotnych – unemployment benefit
  • zastępca – deputy
  • zwolnić z pracy – to lay off
  • adwokat – lawyer
  • aktor/aktorka – actor/actress
  • awansować – to be promoted
  • biuro pośrednictwa pracy – employment office
  • brutto – gross
  • chirurg – surgeon
  • pozwolenie na pracę – work permit
  • warunki pracy – working conditions
  • praca na pół etatu – part-time job
  • samochód służbowy – company car
  • nienormowany czas pracy – flexitime
  • praca w pełnym wymiarze godzin – full-time job
  • praca na zmiany – shiftwork

Słówek jest dużo, ale na pewno bardzo Ci się przydadzą! Masz mało czasu i zależy Ci na szybkiej, efektywnej nauce angielskiego? Zobacz naszą ofertę kursów wyjazdowych do Wielkiej Brytanii. Jakość potwierdzają nasze dzieci, które w zeszłym roku odwiedziły szkołę Suzanne Sparrow. Życzymy powodzenia i owocnej nauki 🙂