FAQ

Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Dzieci i młodzież

Tak, mamy w swojej ofercie zarówno zajęcia dla dzieci od 5. roku życia,  jak i młodzieży szkolnej.

Tak, wszystkie zajęcia prowadzone są przez lektorów anglojęzycznych – native speakerów, którzy posiadają stosowne kwalifikacje do nauczania dzieci i młodzieży.

Zajęcia w naszej szkole rozpoczynają się w 2. połowie września , kończą się zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, czyli pod koniec czerwca. Przed rozpoczęciem zajęć zapraszamy na bezpłatną  konsultację z lektorem, która pozwoli na rzetelną ocenę umiejętności dziecka. Weryfikacja poziomu składa się z części ustnej i pisemnej.

Można również dołączyć do wybranej grupy w dowolnym czasie w trakcie roku szkolnego.

Tak, zarówno małe dzieci jak i młodzież szkolna posiadają podręczniki. Głównym założeniem zajęć jest praca nad swobodną komunikacją w języku angielskim, natomiast podręcznik stanowi bazę tematyczną do zajęć. Jest źródłem niezbędnym do poszerzania zasobu słownictwa  oraz  do nauki gramatyki. 

Jeżeli kursant  z przyczyn niezależnych, nie ma możliwości kontynuowania kursu może skorzystać z opcji cesji kursu na innego członka rodziny, znajomego.  W sytuacji braku możliwości wskazania takiej osoby, można dokonać pisemnej rezygnacji, bez obowiązku spłaty pozostałej kwoty za kurs.  Rezygnacja z umowy wiąże się z utratą  uzyskanych przy zapisie rabatów. W przypadku chęci powrotu do zajęć, należy podpisać nową umowę. 

Liczebność grupy zależy od wieku dzieci. Młodsze dzieci uczą się w małych grupach, ponieważ wymagają większej atencji lektora (4-7 osób). Młodzieżowe grupy mogą  liczyć maksymalnie 12 osób.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają  40 minut, 60 minut lub 80 minut w zależności od wieku dzieci.

Jak najbardziej. Jeżeli dziecko nie może uczęszczać na zajęcia do grupy, do której zostało pierwotnie zapisane, istnieje możliwość przepisania do innej grupy, zgodnej wiekowo i poziomowo. 

Tak, mamy takie kursy w swojej ofercie. Bazujemy na materiałach testowych z ubiegłych lat oraz repetytoriach lub innych wybranych podręcznikach dopasowanych do potrzeb uczestników. 

Dorośli i firmy

Naszą szkołę wyróżniają innowacyjne metody nauki żywego języka mówionego. Jako pierwsi na rynku szkół językowych wprowadziliśmy interaktywną aplikację do nauki języka angielskiego Talkman – Freedom to Talk®, która umożliwia szybkie przełamanie bariery komunikacyjnej i daje swobodę w mówieniu, uczy języka praktycznego – takiego, jakiego faktycznie używa się w życiu codziennym. Ponadto stosujemy podejścia do nauki, czerpiące z aktualnie najbardziej popularnych metod tj. Communicative Approach oraz Total Immersion. Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez lektorów anglojęzycznych – native speakers, dzięki czemu przez cały czas mamy kontakt z żywym językiem.

Nauka w naszej szkole trwa przez cały rok, również w czasie wakacji.  Kurs można rozpocząć w dowolnym momencie, po wcześniejszej weryfikacji poziomu znajomości języka.

Zapisać można się za pomocą naszej strony WWW przez formularz kontaktowy, wysyłając maila, wiadomość na Messengerze lub poprzez kontakt telefoniczny

W naszej ofercie mamy kursy grupowe dla dorosłych i dzieci, zajęcia indywidualne oraz biznesowe. Prowadzimy również zajęcia w firmach. Mamy kursy General English (jęz. angielski ogólny), English For Specific Purposes (np. angielski dla inżynierów, medyków, prawników) oraz kursy przygotowujące do egzaminów: FCE, CAE, CPE, egzaminu ósmoklasisty, matury, IELTS, TOEIC.

Przed zapisem do grupy odbywa się bezpłatna konsultacja – pisemny test oraz rozmowa z lektorem. Na tej podstawie jesteśmy w stanie dokładnie określić poziom znajomości języka oraz zaproponować najbardziej zbliżoną do niego grupę.

Jesteśmy elastyczni i wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom – oferujemy zajęcia stacjonarne, on-line i hybrydowe.

Nie. Wystarczy pobrać aplikację Zoom na telefon, tablet lub komputer, opcjonalnie korzystamy z komunikatora Skype.

Tak, kładziemy bardzo duży nacisk na mówienie, które stanowi 95% zajęć. Celem takiej formy nauki jest wypracowanie swobody w komunikowaniu się w języku angielskim. Jednak nie są to luźne konwersacje, ale rozwijanie umiejętności mówienia stosując odpowiednie metody i techniki.

Proponujemy kameralne grupy liczące maksymalnie 7 osób.

Koszt zajęć zależy od długości podpisanej z nami umowy – przewidujemy rabaty 5%, 15%, a nawet 25%. Kilka razy w roku mamy dla Was dodatkowe promocje 🙂

Za kurs można zapłacić jednorazowo z góry lub skorzystać z wygodnych, nieoprocentowanych rat miesięcznych.

W takiej sytuacji przede wszystkim proponujemy indywidualne bezpłatne konsultacje z lektorem w celu nadrobienia zaległości. Zachęcamy też do powtarzania materiału z naszą aplikacją – jest bardzo pomocna! Istnieje również możliwość zmiany grupy, po wcześniejszej konsultacji z Sekretariatem Szkoły.

Zajęcia opierają się przede wszystkim na interakcji z lektorem, w trakcie lekcji nie korzystamy z podręczników. W ramach materiałów do nauki w domu, kursanci korzystają z interaktywnej aplikacji Talkman, która jest dedykowana większości sprzętów mobilnych. Ponadto bazujemy na innych, wyselekcjonowanych przez nas materiałach językowych dostępnych na rynku.

Nasi lektorzy pochodzą krajów anglojęzycznych takich jak: Wielka Brytania, Irlandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia i RPA. Posiadają uprawnienia i międzynarodowe certyfikaty do nauczania języka angielskiego obcokrajowców.

Zajęcia prowadzone są przez wszystkich lektorów, po to, aby mieli Państwo szansę osłuchać się z różnymi akcentami. Uczymy się rozumieć język, niewybranego lektora.

Tak, wystawiamy certyfikaty, które informują o poziomie, na którym kurs został ukończony.

Po zakończeniu każdego poziomu odbywa się test pisemny, warunkiem przejścia na kolejny poziom jest uzyskanie wyniku 60%. 

Nie, w przypadku dłuższej nieobecności można nadrobić zaległości na bezpłatnej indywidualnej konsultacji z lektorem.

Jeżeli kursant z przyczyn niezależnych, nie ma możliwości kontynuowania kursu może skorzystać z opcji cesji kursu na innego członka rodziny lub znajomego.  W sytuacji braku możliwości wskazania takiej osoby, można dokonać pisemnej rezygnacji, bez obowiązku spłaty pozostałej kwoty za kurs. Rezygnacja z umowy wiąże się jednak z utratą uzyskanych przy zapisie rabatów. W przypadku chęci powrotu do zajęć, należy podpisać nową umowę.

Tak, wystawiamy fakturę, która na życzenie jest wysyłana elektronicznie na adres e-mail kursanta.

Tak, prowadzimy grupowe i indywidualne zajęcia przygotowujące do egzaminów międzynarodowych: FCE, CAE, CPE, TOEIC i IELTS