5 zasad efektywnej nauki angielskiego

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Chcąc szybko i efektywnie opanować umiejętność mówienia  w j.angielskim, nastaw się na twz. „żywy“ język – wplataj go w codzienne sytuacje. Poniżej przeczytasz, jak to zrobić.

1. Słuchaj, słuchaj, słuchaj!

Postaraj się słuchać „żywego“ j. angielskiego – włącz brytyjską stację radiową (np. BBC 1 online), oglądaj programy w j. angielskim. Język, który słyszysz stanie się językiem, którym mówisz. To tak jak u niemowląt – nie uczą się języka od opanowania zasad gramatyki, ale od słuchania go i prób naśladowania.

2. Oglądaj filmy!

To jedna z przyjemniejszych form nauki języków obcych. Jeśli masz swoje ulubione filmy, oglądaj je w j.angielskich dodatkowo włączając napisy (również w j. angielskim). W ten sposób, mając do czynienia z pisaną formą języka, nauczysz się poprawnej wymowy.

3. Powtarzaj zwroty – nie pojedyncze słowa.

Chcąc biegle opanować j.angielski zawsze ucz się i powtarzaj całe zwroty, w których dane słowo występuje. W ten sposób nauczysz się go wielokrotnie szybciej. Najlepiej powtarzaj na głos (słysząc siebie szybciej zapamiętasz nowy zwrot). Jeśli nie możesz na głos, powtarzaj zwroty w myślach – to też skutkuje.

4.Rozmawiaj w j.angielskim.

Podczas spotkania z przyjaciółmi namów ich na prowadzenie rozmowy w j.angielskim. Może im się to wydać dziwne, ale i Tobie i im pozwoli to usłyszeć w jaki sposób mówicie i wychwycić ew. błędy, które popełniacie. Możesz również skorzystać z bezpłatnych spotkań i wyjść (np. do pub’u) organizowanych przez naszych Native Speakers.

 

5. Słuchaj piosenek ze słowami.

Wchodząc na youtube wpisz w wyszukiwarkę tytuł piosenki, która Cię interesuje i dodaj do niej frazę „lyrics.“ Dzięki temu będziesz mógł w końcu zrozumieć, o czym spiewają Twoi ulubieni wykonawcy. Miłośnikom rocka i metallu polecamy taki zestaw na start.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Jeśli masz inne metody i pomysły na usprawnienie nauki języka angielskiego (i nie tylko) to napisz o nich koniecznie w komentarzu poniżej![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]