6 książek, które znacznie poprawią Twój angielski (w PDF!)

Umberto Eco powiedział kiedyś, że „kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Dlaczego więc nie wzbogacić się jednocześnie o dodatkowe umiejętności językowe? Często pytacie nas o polecane książki, dzięki którym rozwiniecie swój angielski – postanowiliśmy więc przygotować listę, najgoręcej polecanych przez nas pozycji. Każdy najdzie tu coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Przedstawiamy listę 6 książek, które odmienią Twoje życie i poprawią Twój angielski:

 1. Baśnie, które każde dziecko powinno znać (ang. Fairy Tales Every Child Should Know) – to zbiór 24 znanych i lubianych bajek. Wśród nich znajdziecie zarówno baśnie braci Grimm, takie jak Baśń o złotej gąsce czy tę o magicznym lustrze jak i równie znane tytuły innych autorów – „Kot w butach” (ang. Puss in boots) , „Kopciuszek” (ang. Cinderella) czy „Trzy misie” (ang. The three bears).Ten zestaw polecamy wszystkim młodszym miłośnikom czytania jak i rodzicom, którzy chcieliby poczytać zarówno dla swoich pociech, jak i dla siebie.

  Baśnie można porać w formie pliku PDF tu ->
  POBIERZ 
 2. Kubuś Puchatek (ang. Winnie the pooh) autorstwa A.A. Milne – tego bohatera o bardzo małym rozumku nie musimy chyba nikomu przedstawiać.
  Przygody Kubusia Puchatka to cudowna opowieść nie tylko o przyjaźniach ale i wyzwaniach, przed którymi wielu z nas w życiu stawało. Kubuś Puchatek to książka, która zdaniem wielu rodziców powinna znaleźć się na liście lektur szkolnych. Nim to się jednak stanie, polecamy absolutnie wszystkim przeczytać ją w wersji oryginalnej.Książka dostępna jest do pobrania w pliku PDF tu – > POBIERZ
 3. Mały Książę (ang. The Little Prince) – niedawna ekranizacja książeczki (autorstwa Antoine de Saint-Exupéry) zebrała fantastyczne opinie i sprawiła, że powróciliśmy do tej przepięknej opowieści o nieprawdopodobnych spotkaniach i przemyśleniach, które niejednemu z nas otwarły nowe okno na dotychczasowy obraz świata. Jest to pozycja o tyle wyjątkowa, że absolutnie każdy, niezależnie od wieku, chętnie do niej wraca i odnajduje nieodkryte wcześniej przemyślenia i wnioski.Książka dostępna jest do pobrania w pliku PDF tu – > POBIERZ
 4. Przygody Hucka Finna (ang. Adventures of Huckleberry Finn) Marka Twaina to kolejna książka, którą wspomina się z uśmiechem. Historia grupy beztroskich bohaterów zabierze wciągnie was w porywający nurt przygód i fantacji. Tę pozycje polecamy trochę starszym czytelnikom. Znajomość angielskiego na poziomie B2 (+ słownik raz na jakiś czas) w zupełności wystarczą by cieszyć się znanymi przygodami w nowej, angielskiej wersji językowej.Książka dostępna jest do pobrania w pliku PDF tu – > POBIERZ
 5. Tajemniczy przeciwnik (ang. The Secret Adversary) autorstwa Agaty Christie to klasyka kryminału, która zagwarantuje Wam nie tylko wspaniałe przygody walczących z komunizmem bohaterów powieści ale i silne wrażenia podczas odkrywania kolejnych kart historii, które na koniec okazują się być wyrafinowaną siecią wzajemnych powiązań, a które autorka rozdaje dzięki historii podsłuchanej przez nią niegdyś w kawiarni. Powieść napisana jest językiem bardzo przyjemnym i przystępnym nawet dla niezaawansowanych czytelników.

  Książka dostępna jest do pobrania w pliku PDF tu – > POBIERZ
   
 6. Dracula (ang. Dracula) to pozycja zdecydowanie polecana starszym czytelnikom – nie tylko ze względu na odrobinę trudniejsze słownictwo niżeli w poprzednich pozycjach, jak również ze względu na mrożącą krew w żyłach tematykę. Postać Hrabiego Draculi każdy z pewnością kojarzy z wielu popularnych ekranizacji. Dzieło Stokera to prawdziwa gratka dla miłośników dreszczyku emocji i strachu.

  Książka dostępna jest do pobrania w pliku PDF tu – > POBIERZ

Jeśli polecacie jeszcze inne książki, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się na tej liście, napiszcie do nas. Z chęcią powiększymy ją o Wasze ulubione tytuły. Możecie także wspomnieć o nich w każdej naszej szkole języka angielskiego. Zapraszamy!

Jeśli podoba Ci się ten wpis, podziel się nim: