Dowiedz się, jak czytać książki po angielsku

Pozbądź się negatywnego myślenia.
Gdy słyszysz o czytaniu książek w innym języku, to myślisz sobie, że to nie dla ciebie? Uważasz, że Twój angielski jest za słaby i jest to świetne rozwiązanie jedynie dla osób biegle posługujących się angielskim? Nic bardziej mylnego!

Jest wiele książek, które zrozumieją osoby ze średnią znajomością języka. To, że nie zrozumiemy jakiegoś zdania, nie oznacza, że od razu powinniśmy się poddać. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak czytać książki po angielsku.

Od czego zacząć?
Na dobry początek określ poziom swojej znajomości języka. Nie zaczynaj od książek, w których dużo jest technicznych lub tematycznych słówek. Warto zacząć od lekkiej lektury, która pozwoli Ci na poszerzenie zasobu swojego słownictwa i czerpanie przyjemności z czytania. Na początku możesz odczuć, że studiowanie tekstu w języku angielskim jest bardzo trudne, jednak gwarantujemy, że z czasem stanie się ono naturalne i bardzo przyjemne 🙂 .

Strategia nauki
Niezależnie od Twojego poziomu znajomości angielskiego, prawdopodobnie w całej książce znajdziesz zwroty i wyrażenia, których znaczenie jest dla Ciebie niejasne. W takim przypadku przyda się ołówek lub podkreślacz do zaznaczania takich słów lub fraz. Przetłumacz je od razu, po czym przeczytaj całe zdanie na głos. Warto powtórzyć to kilka razy. Po przeczytaniu całego rozdziału wypisz sobie te wszystkie trudne słówka i stwórz z nich listę do nauki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzyści
Korzyści z czytania anglojęzycznych książek jest naprawdę mnóstwo! Przede wszystkim poprzez naukę czytania książek po angielsku nie zapamiętujesz słówka samego w sobie, lecz widzisz, w jaki sposób można go użyć w zdaniu. W ten sposób nieświadomie uczysz się również gramatyki. Po pierwszych paru stronach możesz zauważyć, że zaznaczasz w tekście co 3 słowo 😉 Absolutnie się tym nie przejmuj! Nie oznacza to, że książka jest nieodpowiednio dobrana. Taki sposób nauki jest na tyle błyskawiczny, że po kilku stronach znasz o 20-30 słów więcej. Jeżeli decydujesz się na czytanie książki na ściśle określony temat, po kilku rozdziałach zauważysz, że słowa te często się powtarzają, a Ty już je pamiętasz! 🙂

Podsumowanie
Nauka poprzez czytanie to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów. Innowacyjne sposoby poznawania języków związane są z używaniem oraz uczeniem się języków obcych w sposób naturalny. Czytając uczymy się jednocześnie gramatyki, słówek oraz zwrotów. Książki dbają również o to, abyśmy utrwalali sobie te wszystkie rzeczy!