Matura 2015 – Sprawdź, co wziąć na egzamin!

Matura tuż, tuż!

Do egzaminu dojrzałości pozostał zaledwie tydzień. Sprawdź, co możesz wziąć ze sobą na salę egzaminacyjną!

W informacjach CKE możemy przeczytać, iż „każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu długopis lub pióro z czarnym tuszem. Pozostałe materiały i przybory zależą od zdawanego przedmiotu„.

tabela matura

Na egzaminie z języka polskiego każda szkoła ma obowiązek zapewnić słownik ortograficzny oraz słownik poprawnej polszczyzny (co najmniej po jednej sztuce na 25 osób).

Na maturze z matematyki maturzyści muszą mieć ze sobą linijkę, cyrkiel oraz kalkulator prosty (taki, który umożliwia wykonywanie jedynie dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia i ewentualnie obliczania procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb). W trakcie egzaminu zdający będą korzystać także z dostarczonych przez CKE do szkół tablic „Wybrane wzory matematyczne„.

Maturzyści, zdający biologię, chemię bądź fizykę, będą musieli zaopatrzyć się także w linijki oraz kalkulatory proste. Dla nich także CKE przygotowała „Wybrane wzory i stałe fizykochemiczne„.

Absolwenci techników w tym roku zdają maturę w obecnie obowiązującej formule, dlatego będą mieli dostępne przybory i materiały pomocnicze z zeszłego roku. W trakcie egzaminu z matematyki będą korzystać ze starszej wersji tabli. Zdający, piszący maturę z biologii nie będą musieli przynosić kalkulatora ani nie będą korzystać z tablic.

W Speed – Szkoła języka angielskiego już trzymamy kciuki za maturzystów!

  1. ZMIANA GODZIN OTWARCIA SEKRETARIATU

 

ODDZIAŁ WROCŁAW:

 

w piątek 21.10. sekretariat szkoły będzie wyjątkowo czynny w godzinach:

 

9:00 – 13:00 i 15:00 – 17:00

 

ODDZIAŁ GLIWICE:

 

w poniedziałek 24.10. sekretariat szkoły będzie wyjątkowo czynny  w godzinach:

 

12.00 – 20.00

 

PRZEPARSZAMY ZA UTRUDNIENIA