Nauka i wypoczynek w Wielkiej Brytanii

Podróż do Wielkiej Brytanii, to tzw. “must-have” dla każdego, kto uczy się języka angielskiego.
Podczas takiego wyjazdu można nie tylko świetnie podszlifować język, ale również zobaczyć niezwykle piękne miejsca. Czy można uczyć się angielskiego w przyjemniejszym miejscu niż na plaży? Raczej nie 😉

Turystyczny czar Wielkiej Brytanii na Londynie się nie kończy! 🙂
Brytyjskie plaże nie są może alternatywą dla gorącej Chorwacji, ale ich autentyczna atmosfera oddaje prawdziwy charakter Zjednoczonego Królestwa.

Oto 6 najpiękniejszych miejsc na naukę i wypoczynek w Wielkiej Brytanii.

  1. Polperro, Kornwalia. Zdecydowanie najbardziej rajskim zakątkiem Anglii jest Kornwalia. Wybrzeże Atlantyku, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Wielkiej Brytanii. W Polperro znajdziesz piękne domki, nabrzeżne ścieżki do długich spacerów i uroczą małą zatoczkę, w której można wypożyczyć łódkę.
  2. Newquay. To jeden z najpopularniejszych kurortów Kornwalii, który w sezonie zamienia się w “Stolicę brytyjskiego surfingu”. W Newquay znajdziesz również pole golfowe i wyjątkowe miejsce o nazwie “Trenance Gardens and Leisure Park”. Jest to przepiękny ogród z parkiem rozrywki i aquaparkiem, kawiarniami i restauracjami, kanałami po których pływa się łódkami.
  3. Kornwalijskie Penzance. Miasto położone najdalej na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii. To naprawdę magiczne miejsce z pięknymi plażami, a jego największą atrakcją jest widok na położoną w pobliżu wyspę St. Michael’s. Tę wyspę pływową z kaplicą św. Michała w trakcie odpływu łączy z lądem grobla, mająca aż 366 metrów!
  4. Weymouth, Dorset. Miasteczko zasłynęło głównie dzięki olimpiadzie w Londynie w 2012 r. Odbywały się tam wszystkie zawody żeglarskie. Weymouth może się pochwalić bogatą architekturą sąsiadującą z pięknymi plażami. Z zatoki Weymouth rozpościera się wspaniały widok na Wybrzeże Jurajskie. Weymouth Beach, to jedna z najpopularniejszych plaż w Dorset.
  5. Southwold, Suffolk. Malutkie miasteczko nad Morzem Północnym, położone ok. 150 km na północny-wschód od Londynu. Rozpoznawane dzięki kolorowym chatom na plaży i charakterystycznej latarni morskiej z końca XIX wieku. Ma opinię jednego z najpiękniejszych nadmorskich miejsc na Wyspach.
  6. Bridlington. Położone nad Morzem Północnym Bridlington, to jedno z wielu malowniczych miasteczek Wschodniego Yorkshire. Może się ono pochwalić niepowtarzalnym klimatem starej angielskiej szkoły, eleganckimi promenadami, pięknymi plażami i czarującym starym miastem. Zaledwie kilka kilometrów od miasteczka znajduje się masyw Flamborough Head. Wapienne klify porośnięte trawą, z pięknymi zatoczkami i dzikimi plażami. Jest to niezwykle urokliwe miejsce.

Które miejsce wybierasz dla siebie?
Prawda jest taka, że każde będzie wspaniałe i odpowiednie! Nauka w takim miejscu z pewnością da Ci wiele radości i kto wie, może uda Ci się nawiązać nowe znajomości. Najlepszy sposób na naukę języka obcego, to przecież praktyka! 😉