Postanowienia noworoczne po angielsku

Nowy Rok, to czas noworocznych postanowień.
Bardzo lubimy tworzyć dalekobieżne deklaracje, które mają przyczynić się do zmiany naszego życia na lepsze. Planujemy i obiecujemy sobie ogromne zmiany. Zastanawiasz się co zrobić, aby wytrwać w swoich postanowieniach, zwłaszcza tych językowych? Jakie są najpopularniejsze postanowienia noworoczne po angielsku? Przeczytaj nasz najnowszy wpis, a wszystkiego się dowiesz!

Lista postanowień noworocznych
Bez tego ani rusz! Lista postanowień noworocznych to podstawa. Zapisz zmiany, które chcesz wprowadzić w nowym roku, cele do których dążysz i dostosuj je do swoich możliwości.

Jeśli np. dużo się uczysz lub pracujesz i nie masz czasu na naukę angielskiego 3 – 4 razy w tygodniu, to poświęć na nią choć 1 – 2 dni w tygodniu. Liczy się każdy dzień, a nawet każda godzina oraz systematyczność 🙂 Zaplanuj wakacje zagraniczne, które będą Cię motywowały do regularnej nauki, bloguj po angielsku. W przypadku zagranicznych wakacji przeczytaj koniecznie nasz wpis o tym, w których krajach bez problemu porozumiesz się w języku angielskim. Nie poddawaj się i szukaj nieustannie motywacji do działania.

Poznaj 8 najpopularniejszych postanowień noworocznych po angielsku:

  1. Pierwszym z postanowień jest „to start over”. Polskie tłumaczenie brzmi: zaczynać od nowa. Nowy rok to nowe cele i wyzwania.
  2. Angielskie  „To change course” tłumaczone jest jako „zmiana kierunku”. Anglicy wierzą, że warto czasami zatrzymać się na moment i przedefiniować swoje priorytety.
  3. Jeśl odczuwasz silne zmęczenie codziennością, to marzysz o tym by „to blow away the cobwebs”, czyli: by pozbyć się zmęczenia i zrelaksować się.
  4. Noworoczne postanowienia mogą dotyczyć także naszego życia zawodowego. Czasami naprawdę warto „shake something up”, czyli przebudować coś, pozmieniać.
  5. W Polsce bardzo często mówimy, że kto nie ryzykuje, nie pije szampana – Anglicy określają to zwrotem „nothing ventured, nothing gained”. Czasem warto w życiu zaryzykować, szczególnie na początku stycznia, by później mieć co świętować! 😉
  6. Nowy rok zwiastuje także falę zmian, czyli angielskie „winds of changes”. Wiąże się to także bezpośrednio z „to go cold turkey”, czyli zaprzestaniem jakieś złego nawyku. Może to być na przykład rzucenie palenia papierosów, lub rozpoczęcie zdrowej dla organizmu diety.
  7. Kolejne postanowienie to: “to make a clean break”. Dotyczyć to może zakończenia związku lub innej, trudnej dla nas relacji.
  8. Jeśli chcesz rozpocząć nowy etap w życiu to możesz powiedzieć – „to make a clean break” albo „to make a fresh start”.

Postanowienia noworoczne to bardzo dobry i praktyczny sposób na rozpoczęcie zmian w swoim życiu. Zarówno w prywatnym, jak i zawodowym. Warto jednak pamiętać, by nasz noworoczny zapał nie okazał się jedynie słomianym entuzjazmem, i przyniósł konkretne i realne zmiany.

A czy Ty, masz już listę swoich noworocznych postanowień? Trzymamy mocno kciuki i życzy wytrwałości w nowym roku! 🙂