Różnice w zastosowaniu słów o podobnym znaczeniu CZ. III – trip, travel, journey [VIDEO]

Trip, travel, journey – wszystkie te słowa kojarzą Ci się pewnie z czymś bardzo przyjemnym? 🙂 Nie może być inaczej, skoro każde z nich określa podróż, przygodę życia, wakacje lub inną, długo wyczekiwaną wycieczkę. Pewnie na samą myśl o zbliżającym się wyjeździe ogarnia Cię spokój i euforia, a oczami wyobraźni widzisz siebie w pięknym, ciepłym kraju na lśniącej, piaszczystej plaży…..

A czy wiesz, czym dokładnie różnią się od siebie te trzy słowa? Nie do końca? Dowiedz się jakie są różnice pomiędzy trip, travel i journey zanim wyruszysz w swoją wymarzoną podróż!

Trip, travel, journey – znaczenie i zastosowanie.

Trip – jest rzeczownikiem i czasownikiem. Najczęściej oznacza dość krótką podróż lub proces przemieszczania się wraz z powrotem. Często używamy tego słowa, by opisać wielokrotne przejazdy lub przeloty. Przykłady wykorzystania słowa “trip” w zdaniach:

  • Did you enjoy your trip to Spain? (Czy podobała ci się wycieczka do Hiszpanii?)
  • He had to go on a business trip.(On musiał wyjechać w podróż służbową.)
  • What was the weather like during your trip? (Jaka była pogoda podczas twojej wycieczki?)

Ciekawostka!
Słowo to, ma jeszcze inne znaczenie, ale czy wiesz jakie? Trip oznacza również potknięcie się, iście lekkim krokiem, podstawienie nogi, a nawet oderwanie się od dna.

Travel – także występuje w zdaniach jako rzeczownik bądź czasownik. Oznacza podróż, wyprawę, zwiedzanie świata oraz przebywanie jakiejś drogi. Najczęściej słowem tym określa się dłuższą podróż. Używając travel w zdaniu, możesz również wspomnieć o środku transportu, którym się przemieszczasz. Przykłady użycia travel w zdaniach:

  • I travel to Spain at least once a year. (Podróżuję do Hiszpanii co najmniej raz w roku.)
  • I love to travel and see different places. (Uwielbiam podróżować i zwiedzać różne miejsca.)
  • Maria says, that traveling is one of her hobbies.(Maria mówi, że podróżowanie jest jednym z jej hobby.)

Journey – również może być rzeczownikiem i czasownikiem. Oznacza  podróż, wyjazd lub odbycie/odbywanie podróży. Zazwyczaj chodzi o dłuższe i bardziej odległe wyprawy, podczas których można poznać nowe miejsce oraz inne kultury. Journey określa pojedynczy przelot lub przejazd czyli coś zupełnie innego niż w przypadku słowa trip. Przykłady:

  • We made a marvelous journey. (Odbyliśmy wspaniałą podróż.)
  • Our journey took two days by bus. (Nasza podróż trwała dwa dni autobusem.)
  • We’re taking a journey to Italy. (Odbywamy podróż do Włoch.)

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz kiedy używać trip, travel a kiedy journey. Jeśli masz jeszcze ochotę poznać zwroty powiązane z tymi słowami i różne kolokacje, to zapraszamy do obejrzenia video 😉

Jeśli ominął Cię któryś z naszych poprzednich wpisów dotyczący zastosowania słów o podobnym znaczeniu, to nic straconego! Wejdź na naszego bloga i dowiedz się czym różni się tell od say, lub kiedy zastosować work, a kiedy job.