10 dobrych powodów, by rozpocząć kurs angielskiego.

Nie powinien Cię zaskoczyć fakt, iż angielski to drugi najczęściej używany język po mandaryńskim. Należy dodać, że jest on nazywany językiem ponad 350 milionów ludzi na całym świecie. Więcej osób komunikuje się po angielsku, niż łącznie po arabsku i francusku… Dlaczego jeszcze warto go poznać?

 

 1. Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na wszystkich kontynentach.
 2.  

 3. Język angielski jest jednym z łatwiejszych języków do opanowania.  Gramatyka jest stosunkowo prosta, rzeczowniki nie mają zmiennych końcówek, czasowniki są praktycznie takie same we wszystkich osobach.
 4.  

 5. Język angielski jest językiem nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. umożliwia naukę i studiowanie za granicą, jest niezbędny, aby dostać dobrą pracę w Polsce i w zjednoczonej Europie.
 6.  

 7. Znajomość języka angielskiego ułatwi komunikowanie się i poruszanie podczas wyjazdów zagranicznych – bez problemu odnajdziesz szukana ulicę, restaurację, lotnisko czy hotel.
 8.  

 9. Zrozumiesz teksty ulubionych utworów muzycznych i dialogi w Twoich ulubionych filmach, w kinie i przed telewizorem, bez pomocy lektora czy napisów.
 10.  

 11. Znajomość angielskiego ułatwi Ci nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami, będziesz mógł korespondować np. za pomocą e-maila z ludźmi z całego świata, a także poszukiwać interesujących Cię wiadomości na obcojęzycznych stronach internetowych.
 12.  

 13. Znając język angielski będziesz mógł przystąpić do testów i egzaminów językowych, które umożliwią Ci pójście na lepsze studia lub znalezienie lepszej pracy.
 14.  

 15. Będziesz mógł czytać gazety, książki i inne materiały obcojęzyczne, często niedostępne w języku polskim. Dzięki temu będziesz wiedział o interesujących Cię zagadnieniach zawodowych lub prywatnych więcej niż osoba znająca tylko język polski.
 16.  

 17. Nauka języka obcego jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, zwiększa poziom naszego kulturowego obycia, pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury.
 18.  

 19. Kiedy nauczysz się angielskiego, będziesz z siebie dumny – osiągniesz coś, o czym marzy wielu ludzi i dzięki temu zyskasz wiele pewności siebie, która jest bardzo potrzebna w codziennym życiu.