6 aplikacji dla dzieci do nauki angielskiego

Dziś prawie każdy z nas posiada własny smartfon lub tablet, który umożliwia nam korzystanie z dobrodziejstw darmowych aplikacji – w tym aplikacji do nauki języka angielskiego, takich jak nasza aplikacja Talkman. Dziś polecimy Wam kilka aplikacji, które naszym zdaniem, najlepiej sprawdzają się w nauce dzieci. Jakie to aplikacje, sprawdźcie sami:

100 Words for Babies & Toddlers

Aplikacja w atrakcyjnej formie uczy najważniejszych słówek – darmowa wersja pozwala na poznanie zwierząt i zabawek, a płatna znacznie więcej. NA ekranie wyświetlane są rysunki przedstawiające dany obiekt oraz jego nazwa, a po kliknięciu czytane jest słowo w języku angielskim. Za każdym razem, gdy kliknie się dany obrazek, uruchamia się animacja obrazka, co stanowi dodatkową atrakcję dla dzieci – uwielbiają to! Autorzy informują, że z aplikacji mogą korzystać dzieci nawet od 6 miesiąca życia.

 

TinyHands Babies First Words 1

To bardzo interesujące rozwiązanie dla nieco już starszych dzieci (od półtora roku), bowiem korzystanie z aplikacji wymaga pewnej (choć niewielkiej) umiejętności koordynowania ruchów. Zadaniem dziecka jest przenoszenie wyświetlanej karty na miejsce z takim samym obrazkiem. Gdy to się stanie, aplikacja wymawia nazwę przedmiotu. Całość opatrzona jest wyjątkowo ładną grafiką.

 

Nighty Night

Prosta ale wyjątkowo atrakcyjnie wykonana aplikacja dla dzieci od mniej więcej 1,5 roku życia, w której kładziemy spać zwierzaki na farmie. Aplikacja to połączenie gry i książeczki, która zachwyca nie tylko ładną muzyką ale i narracją w aż 12 językach. Aplikacja jest darmowa, jednak za opłatą otrzymujemy dodatkowy pakiet zwierzaków do uśpienia.

 

Even monsters get sick

Fantastyczne rozwiązanie dla nieco starszych dzieci, bo powyżej 3 roku życia, które stanowi zarazem książeczkę do czytania jak i interaktywny audiobook – zależnie od opcji, którą wybierzemy po uruchomieniu aplikacji (opcje: Read to me / I can read). W miarę jak czytamy lub słuchamy bajki, pojawiają się zadania weryfikujące, czy opowiadanie jest zrozumiałe. Jeśli tak, idziemy dalej.

 

Pink Fong Kid’s songs 

Jest to propozycja przede wszystkim dla tych najbardziej rozśpiewanych maluchów ponieważ aplikacja służy właśnie do śpiewania piosenek to propozycja dla zdecydowanie starszych dzieci. Ogromną zaletą tej aplikacji jest fakt, że po włączeniu wybranej piosenki, u dołu ekranu pojawia się tekst z podświetlanym słowem, które w danym momencie jest śpiewane – jak w karaoke. Ilość darmowych piosenek jest na tyle duża, że sporo czasu minie nim pojawi się potrzeba dokupienia tych płatnych.

 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje trafią w gusta Wasze i Waszych dzieci. Pamiętajcie jednak, że takie aplikacje to jedynie dodatek i nawet najlepsza aplikacja nie zastąpi w pełni profesjonalnego kurs języka angielskiego. A na te, zapraszamy do nas 🙂