5 powodów dla których metoda bezpośrednia jest bardziej efektywna!

Lato dobiega końca i wraz z nim zaczynamy myśleć o powrocie do nauki. Wybór metody nauki języka angielskiego jest jedną z najważniejszych decyzji, którą podejmujemy przed rozpoczęciem kursu językowego.

Oto 5 powodów, dla których nauka języka angielskiego metodą bezpośrednią jest bardziej efektywna:

  1. Imituje naukę języka ojczystego. Podobnie jak dzieci uczące się języka ojczystego od swoich rodziców, poznajemy wyrażenia osadzone w określonych kontekstach z życia codziennego: praca, podróże, czas wolny. Dzięki temu wiemy w jakich sytuacjach ich używać.
  2. Uczymy się gotowych zwrotów. Nie zastanawiamy się jak łączyć poszczególne wyrazy w zdania. Po prostu wiemy, że mówimy „on Monday”, „wait for somebody”, czy „depend on your decision”, a po czasowniku „afford” nie dodajemy nic, np.: „afford a new car”.
  3. Nie używamy w ogóle języka polskiego. Mówimy bezpośrednio w języku angielskim. Nie mamy czasu na budowanie wypowiedzi i tłumaczenie jej z polskiego na angielski. Uczymy się nie tylko mówić ale przede wszystkim myśleć po angielsku.
  4. Powtarzamy, powtarzamy. Słysząc te same wyrażenia po kilka razy w różnych odstępach czasowych dużo szybciej je zapamiętujemy i potrafimy na nie odpowiednio zareagować używając poprawnych zwrotów. Im więcej razy powtórzymy dany zwrot, tym szybciej zostanie on w naszej pamięci na zawsze.
  5. Najpierw mówimy, potem piszemy. Najczęściej używamy języka obcego w codziennej komunikacji. Słyszymy i reagujemy. Tego właśnie uczymy się podczas zajęć. Nikt przecież, podczas rozmowy, nie będzie pisał tego co chce nam powiedzieć. Zatem nauka pisania pojawia się dopiero wtedy gdy ustnie opanujemy materiał.

Zapraszamy do zapisów na kursy w naszych szkołach. Pytajcie o promocje!