6 innych miejsc w Londynie, które musisz zobaczyć.

Tradycją już, wiele dekad temu, stała się konieczność odwiedzenia Buckingham Palace, Big Ben’a czy Tower Brige. Mnie zachęcały do tego podręczniki do angielskiego już w pierwszych latach podstawówki. Jednak nawet to co piękne i niesamowite, obejrzane wiele razy traci swój urok i wyjątkowy charakter. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestaw innych, zdecydowanie wartych odwiedzenia miejsc

 

6. Natural History Museum,czyli muzeum Historii Naturalnej wyróżnia się olbrzymią kolekcją największych i najrzadszych zwierząt na świecie. Naturalnej wielkości szkielet dinozaura, czy do złudzenia przypominający żywego płetwal błękitny oraz słoń – to tylko kilka z tysięcy eksponatów. Na wycieczkę warto zarezerwować sobie nawet połowę dnia.

nhm

 

5. Victoria & Albert Museum to fantastyczne muzeum rzemiosła z całego świata, w którym znajdziecie ogrom nietuzinkowych mebli, wyrobów ze szkła i metalu, biżuterii a także telefony czy elementy sztuki użytkowej. Niektóre z eksponatów mają 3000 lat!

006

 

4. Madame Tussauds jest miejscem, w którym na chwilę znajdziecie się pośród największych sław całego świata – to najsłynniejsze muzeum figur woskowych na całym świecie. To jedyna okazja by spotkać się twarzą w twarz z Szekspirem, Michaelem Jacksonem czy nawet całą rodziną królewską.

madame tessauds

 

3. M&M’s World jest idealny miejscem nie tylko dla wszystkich fanów tych słynnych cukierków ale i wszystkich miłośników słodyczy. To aż cztery kondygnacje sklepowe, poświęcone wszystkiemu co z M&M’sami związane – od plecaków i ubrań, przez zabawki oraz zeszyty, na miliardach niesamowicie kolorowych cukierków skończywszy. Żaden miłośnik słodyczy, tego miejsca nie może ominąć z czystym sumieniem.

mms

 

2. China Town jest wyjątkowo urokliwym i niebywale orientalnym miejscem. Nazwa mogła by wskazywać na to, że znajdziemy tam wyłącznie Chińczyków – jest jednak inaczej. To miejsce na wskroś przesiąknięte jest kulturami wywodzącymi się z Azji oraz małymi, absolutnie niezliczonymi sklepikami w których kupić można dosłownie wszystko. To obowiązkowy punkt zwiedzania podczas wizyty w Londynie.

china town

 

1. Camden Town to swoiste, hipsterskie odbicie atrakcyjności China Town. Tu znajdziecie multum przeróżnych sklepików z nietypowymi ciuchami, gadżetami czy instrumentami. Jednak to co odróżnia Camden Town od China Town to różnorodność tych sklepików – każdy z nich jest kompletnie inny, każdy wyjątkowy an swój dziwny i mocno zakręcony sposób. Ludzie przemierzający tę okolicę, nierzadko są równie ciekawi jak wspomniane miejsca.

camden-town

 

2.