Domowe metody na naukę języka angielskiego

Jak skutecznie poszerzać słownictwo poza czasem spędzonym na kursach angielskiego? Czy istnieją sposoby na to, aby szybko nauczyć się zwrotów, powiedzeń, idiomów w języku angielskim? Tak! Okazuje się, że dodatkowa nauka może być łatwa i przyjemna! Poznaj te metody i stosuj je z powodzeniem w domu!

Graj w gry
Gry anglojęzyczne dedykowane są osobom w każdym wieku – warto zwracać uwagę na ich poziom trudności. W przypadku maluchów będą to proste zabawy typu „memo”, osoby starsze będą uczestniczyć w poważniejszych rozgrywkach, często z ciekawą fabułą. Anglojęzyczne gry planszowe to doskonała forma relaksu po pracy, możliwość zasiadania przy jednym stole z rodziną czy przyjaciółmi. Przede wszystkim jednak to wspaniała zabawa (zobacz 6 aplikacji dla dzieci do nauki angielskiego).

Oglądaj filmy i seriale!
Anglojęzyczne filmy to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, aby osłuchać się z językiem i zwrócić uwagę na słówka. Zamiast wybierać opcję polskich napisów wybierzmy napisy… angielskie! Być może wyda Ci się to dziwne, jednak kiedy nie usłyszysz danego słowa, będziesz mógł poznać jego kontekst w zdaniu – to z pewnością ułatwi jego zapamiętanie i pisownię! Na początek najlepsze będą seriale komediowe – język w nich nie jest wyszukany, dodatkowo możemy też liczyć na doskonałą zabawę. Z czasem napisy przestaną być potrzebne, gdyż każde słowo wypowiadane przez aktorów będzie dla nas całkowicie zrozumiałe

Słuchaj piosenek!
Chyba każdy z nas ceni konkretny rodzaj muzyki. Każdego dnia podczas drogi do szkoły, pracy, również w biurze – wszędzie możemy słuchać klasycznego radia czy wybranych stacji radia internetowego. To doskonały sposób nie tylko na poprawienie sobie humoru ulubionymi utworami, ale i… na poszerzenie słownictwa! Każdy z nas z czasem chwyta słowa lubianych przez nas piosenek w języku angielskim. Po pewnym czasie wraz z wokalistą śpiewamy ulubione kawałki – chociaż nie zawsze zwracając uwagę na to, czy faktycznie powtarzamy tekst słowo w słowo. Doskonałą metoda na naukę słówek i zwrotów jest przeanalizowanie tekstów ulubionych piosenek. Skoro już je znamy ze słuchu, łatwo będzie nam skojarzyć ich znaczenie w języku polskim! Sprawdź też, kiedy nauka angielskiego jest najskuteczniejsza!

Metoda z tekstami piosenek sprawdzi się świetnie w przypadku dzieci. Rodzice powinni wybierać anglojęzyczne bajki w których nie brak pięknych piosenek. Dzieciaki szybko złapią melodię i słowa, osłuchają się z wymową.

Programy edukacyjne dla dzieci
Niezwykle popularną metodą nauki języka jest także korzystanie z licznych programów edukacyjnych – najczęściej są one kierowane do maluchów. Programy te znajdziemy w telewizji, ale także w sieci. Podczas oglądania dzieci będą poznawać nowe słówka, piosenki. Zaletą tego typu programów jest fakt, że lektorzy mówią prostym, zrozumiałym językiem, niezwykle wyraźnie, a słówka są często powtarzane. Zobacz jak może wyglądać nauka przez zabawę!