Nauka przez zabawę – język angielski dla każdego!

Nauka przez zabawę – język angielski dla każdego!
Nauka języka angielskiego nie musi ograniczać się do studiowania podręcznika – coraz większa ilość nauczycieli oraz lektorów zachęca do korzystania z dodatkowych form, które łączą w sobie naukę oraz… dobrą zabawę!

 

Gry karciane, gry planszowe, gry memo
Na polskim rynku jest coraz więcej propozycji zabaw językowych producentów gier. Wśród nich największa popularnością cieszą się gry typu memo, gdzie obok obrazka umieszczona jest angielska nazwa. W ten sposób dziecko szybko kojarzy obrazek z jego nazwą. Wśród gier językowych wyróżniamy również te wspomagające naukę słowotwórstwa, przyswajanie popularnych zwrotów i wiele innych. Starsze dzieci z pewnością doskonale bawić się będą przy grach przygodowych, które również stworzone zostały do nauki języka angielskiego.

Język angielski poprzez muzykę
Każdy z nas z pewnością lubi relaksować się czy bawić przy dobrej muzyce. Również utwory muzyczne z angielskim tekstem są idealnym sposobem do poznania struktur językowych, a z pewnością nowego słownictwa. Korzystając ze znanych i lubianych hitów możemy nie tylko prześledzić tekst, przetłumaczyć go, ale przede wszystkim krok po kroku poznać konkretne frazy, metafory – zazwyczaj odmienne od tych spotykanych w języku polskim. Metoda ta jest dobra zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, które doskonale radzą sobie z wyłapywaniem nowych słów poprzez słuch.

Warto wiedzieć, że wiele wydawnictw oferuje nagrania tworzone przez profesjonalnych lektorów języka angielskiego. Kolejne rozdziały pozwalają na zapoznanie się z prawidłową wymową konkretnych liter, słów, zbitek słownych. Zazwyczaj nagrania uzupełnione są również dodatkowym podręcznikiem. Nierzadko nagrania takie można wykupić bez wychodzenia z domu – są one dostępne on-line.

Ciekawą opcją jest także oglądanie bajek edukacyjnych w języku angielskim. Dzieci wspólnie z bohaterami na ekranie mogą śpiewać proste piosenki i poznawać nowe słowa.

Język angielski online
Kolejnym sposobem na szlifowanie swoich umiejętności językowych jest skorzystanie z gier online  – zazwyczaj są one dedykowane przede wszystkim dzieciom i młodzieży (Zobacz: 6 aplikacji dla dzieci do nauki angielskiego). Atrakcyjna forma graficzna i ciekawe zadania sprawiają, że dzieciaki chętnie siadają do komputera i pokonują kolejne, stawiane przed nimi zadania.
Nierzadko bohaterami gier są znane dzieciom postacie z bajek – z pewnością zabawa w ich towarzystwie będzie jeszcze ciekawsza!