Aktywny wypoczynek w UK? Oczywiście, trzeba tylko wiedzieć gdzie!

Dla wielu osób Wielka Brytania kojarzy się wyłącznie z zatłoczonym Londynem oraz deszczową pogodą przez większą część roku. Tym samym jest to miejsce odgórnie skreślane jako lokalizacja wypoczynkowa. Myli się jednak ten kto sądzi, że w Wielkiej Brytanii brak atrakcyjnych miejsc na aktywny wypoczynek. Kraj ten obfituje w przepiękne parki narodowe, jeziora, tętniące życiem miasta – z pewnością nie można się tu nudzić!

Zwiedzanie miast
Wielka Brytania to przede wszystkim wspaniałe i pełne atrakcji miasta. Z pewnością na pierwszy plan wysuwa się Londyn, którego obowiązkowymi punktami do zwiedzania są Big Ben, Tower Bridge, opactwo i katedra Westministerska, pałac Buckingham, Trafalgar Square. Warto również obejrzeć z bliska budynek londyńskiej opery – Royal Opera House.
Bez wątpienia drugim niezwykle ciekawym miastem jest położony na północy Edynburg, uważany za stolicę Szkocji. Nad miastem króluje wspaniały zamek, który stanowi główny punkt wszelkich wycieczek. Będąc w tym regionie nie sposób pominąć liczne restauracje serwujące lokalne przysmaki i liczne sklepy z pamiątkami.

Miłośnicy muzyki koniecznie powinni wybrać się do Liverpoolu, który dał światu najsłynniejszy zespół męski – Beatlesów. W Liverpoolu znajdziemy muzeum beatles Story oraz dom Paula McCartneya, w którym znany muzyk spędził pierwsze lata swojego życia.

A może w góry?
Wielka Brytania nie jest krajem nizinnym, jak sądzi wiele osób. Najwięcej atrakcji dla osób kochających trekking znajdzie się oczywiście na północy, w dalekiej Szkocji. To właśnie tutaj wznoszą się Góry Kaledońskie oraz Grampian. To tutaj również znajdziemy najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii – Ben Nevis, mierzący 1343 m n.p.m.
Drugimi co do wielkości górami Wielkiej Brytanii są położone w pięknej Walii Góry Kambryjskie, których najwyższy szczyt to Snowdon (1085m n. p. m.). Znacznie niższe są Góry Kumbryjskie (północno-zachodnia Anglia) oraz Góry Pennińskie (Anglia Środkowa). Charakterystyczne dla obszarów górskich w Wielkiej Brytanii jest znikoma ilośc lasów – królują tu pastwiska. Więcej informacji znajdziesz we wpisie „Parki narodowe w Wielkiej Brytanii

Biwak w pobliżu jezior…
O wspaniałych jeziorach Wielkiej Brytanii krąży wiele legend. Coraz większa ilośc śmiałków zapuszcza się w okolice północy, aby biwakować w sąsiedztwie tych tajemniczych jezior. Najgłębsze jeziora, przyciągające jednocześnie najwięcej turystów to Loch Ness (Więcej we wpisie „Potwór z Loch Ness – legenda czy prawda?„)oraz Loch Monar. Dodatkową atrakcją są liczne zamki i ich ruiny osadzone w sąsiedztwie jezior.