Hitch – hiking jako sposób na przygodę życia i…

…intensywny kurs języka angielskiego!

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi spędzać wakacji na leżaku przy hotelowym basenie, to przeczytaj koniecznie ten wpis. Mamy dla Ciebie ciekawą propozycję na niezapomniane wakacje i intensywną naukę! 🙂

Co to właściwie jest hitch – hiking?

Hitch – hiking – rzeczownik: autostop, czasownik: jeździć/ jechać autostopem.

Podróżowanie „na stopa”, to fantastyczna przygoda i jednocześnie mała lekcja przetrwania. Hitch – hiking daje nam możliwość podróżowania bez ograniczeń czasowych, pojechania w najmniej turystyczne zakątki i nocowania w najpiękniejszych dla nas miejscach. Pod warunkiem, że mamy ze sobą niezbędny sprzęt, taki jak np.: namiot, śpiwór czy kuchenkę turystyczną. Te parę rzeczy zapewni nam możliwość wypicia porannej kawy z dala od tłumów turystów, a na dodatek z wyjątkowym widokiem.

Zastanawiasz się kiedy i w jaki sposób uczyć się podczas takiej podróży?

Uczysz się przez cały czas, a pierwszy sprawdzian swoich umiejętności językowych czeka na Ciebie tuż po wylądowaniu. Już na lotnisku trzeba wiedzieć jak się z niego wydostać, co oznaczają komunikaty wyświetlane na tablicach informacyjnych lub jak zapytać o drogę. W tym momencie zaczynasz naukę. Jeśli nie do końca wiesz, co oznaczają wyświetlane informacje, to sięgasz po słownik. Jeśli potrzebujesz o coś zapytać, to kombinujesz (bo nie masz wyjścia!) tak, żeby Twój rozmówca zrozumiał o co Ci chodzi. Musisz mówić i słuchać żeby „przetrwać”, dlatego uczysz się i szlifujesz język praktycznie przez całą dobę.

Prawdziwa przygoda zaczyna się od razu po wyjściu z lotniska.

Masz już swój dom (plecak) na plecach, więc najwyższa pora żeby złapać „stopa”! Ludzie, którzy zgadzają się na to, żeby dowieźć Cię w wybrane miejsce zazwyczaj chcą dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej. Pytają o to z jakiego kraju pochodzisz, dlaczego chcesz zwiedzać akurat ich kraj, polecają różne miejsca, a nawet zabiorą Cię tam i opowiedzą historię z nim związaną (polecamy przesympatycznych Maltańczyków). Nie martw się, jeśli nie zrozumiesz tego o czym mówią, bo przeważnie tłumaczą do skutku. Podczas takiej wycieczki czekają na Ciebie przeróżne wyzwania, z którymi musisz się zmierzyć – chociażby te najprostsze jak np.: zakupy, zamówienie jedzenie czy zapytanie o drogę.

Hitch – hiking dostarcza wielu przygód, pozwala poznać fantastycznych ludzi i ich zwyczaje, co sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na nowe kultury. Taki styl zwiedzania świata daje nam też możliwość obcowania z językiem przez cały czas, dzięki czemu uczymy się dużo chętniej i szybciej. Zachęcamy więc do podróżowania i nauki oczywiście!