Kraje, w których bez problemu porozumiesz się w języku angielskim

Język angielski jest językiem międzynarodowym. Czy wiesz, w których krajach bez problemu porozumiesz się po angielsku? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie 🙂 

Poniżej przygotowaliśmy listę kilku krajów, w których język angielski jest językiem urzędowym (bądź też ponad 95% populacji go używa):

– Wielka Brytania
– Stany Zjednoczone
– Kanada
– Irlandia Północna
– Australia
– Filipiny
– Nowa Zelandia
– Jamajka
– i w paru pomniejszych państwach

W Państwach, które znajdują się powyżej na pewno bez żadnego problemu porozumiesz się po angielsku. Jeśli planujesz podróż do Wielkiej Brytanii, to sprawdź koniecznie nasz wpis o brytyjskich zwyczajach, żeby uniknąć krępujących sytuacji 😉 Chcesz zaskoczyć Brytyjczyków znajomością języka? Zrób wrażenie bogatym słownictwem 🙂

Język angielski w Europie
Zobacz, w których europejskich krajach bez problemu porozumiesz się po angielsku. Ilość procentowa oznacza procent populacji w danym kraju, która zna język angielski w stopniu płynnym, bądź bardzo dobrym i dobrym.

W tych państwach bez najmniejszych problemów porozumiesz się po angielsku:

– Norwegia (90%)
– Szwecja (89%)
– Malta (88%)
– Holandia (87%)
– Dania (86%)

Państwa, w których rozmowa po angielsku również nie powinna być problemem to:

– Cypr (76%)
– Finladnia (63%)
– Szwajcaria (62%)
– Luksemburg (60%)
– Belgia (59%)
– Austria (58%)
– Słowenia (57%)
– Niemcy (56%)

Oznacza to, że przynajmniej jedna na dwie osoby w danym Państwie, zna język angielski na poziomie pozwalającym na bezproblemową rozmowę z obcokrajowcem. W praktyce jest to bardzo dobry wynik.

Co więcej…
…jest kilka krajów, w których język angielski znany jest w stopniu dostatecznym i komunikatywnym. Są to takie kraje jak:

– Chorwacja (49%)
– Grecja (48%)
– Estonia (46%)
– Łotwa (39%)
– Francja (36%)
– Litwa (32%)
– Słowacja (32%)
– Portugalia (32%)

Oznacza to, że minimum jedna osoba na trzy zna język angielski na poziomie pozwalającym bez problemu prowadzić konwersację z obcokrajowcem.

Są jednak państwa, w których rozmowa w języku angielskim może stanowić pewien problem.
Do takich krajów zaliczamy:

– Rumunię (29%)
– Włochy (29%)
– Hiszpanię (27%)
– Czechy (24%)
– Bułgarię (23%)
– Węgry (23%)

Jak widzisz jest naprawdę wiele miejsc na świecie, do których możesz wybrać się znając język angielski. Pamiętaj, że nawet jeśli umknie Ci jakieś słowo, to szeroki uśmiech i chęci na pewno bardzo pomogą w porozumieniu się z obcokrajowcem! 🙂