Najciekawsze muzea w Londynie

NATURAL HISTORY MUSEUM

Muzeum Historii Naturalnej należy do jednych z najczęściej odwiedzanych przez turystów i samych Londyńczyków. Wnętrze podzielone jest na kilka stref poświęconych zwierzętom, roślinom i naturalnie człowiekowi. Muzeum z pewnością zainteresuje i młodszych i starszych – wszystko za sprawą stale ulepszanej ekspozycji oraz możliwości wejścia w interakcję ze zwiedzającym! Z pewnością muzeum to odwiedzać można więcej niż raz. Obejrzenie wszystkich eksponatów warto podzielić sobie na kilka wizyt.

Uwaga: wejście bezpłatne!

 

VICTORIA & ALBERT MUSEUM

O królowej Wiktorii pisaliśmy już na naszym blogu – byłą to wyjątkowa władczyni, której udało się nie tylko rozszerzyć potęgę królestwa, ale również sprawić, aby szło ono z duchem czasu. Wraz ze swoim małżonkiem Albertem byli wielkimi zwolennikami postępu. Ich życie stało się inspiracją do nakręcenia wielu filmów. W Muzeum Wiktorii i Alberta znajdziemy zbiory z różnych stron świata, podzielonych zarówno geograficzne, jak i czasowo. Poza stałymi ekspozycjami w muzeum często goszczą wystawy czasowe. Na stronie internetowej muzeum możliwe jest śledzenie na bieżąco zmieniających się wystaw czasowych

Uwaga: wejście bezpłatne!

 

SCIENCE MUSEUM

Science Museum to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów techniki i nauk ścisłych. Na kilku piętrach zwiedzający mogą podziwiać nie tylko kolejki czy samochody, ale również statki kosmiczne czy przykłady najnowszych technologii. Z pewnością miejsce to warto odwiedzić z dziećmi, które będą miały okazję sprawdzić jak działa silnik spalinowy oraz lokomotywy parowe. W Science Museum często organizowane są liczne projekcie filmów oraz warsztaty naukowe.

Uwaga: wejście bezpłatne!

 

MUSEUM OF LONDON

Dla tych, którzy pragną poznać lepiej historię Londynu to idealne miejsce. Warto również dodać, że Muzeum of London posiada obecnie największe muzeum archeologiczne w całej Europie. Od niedawna muzeum udostępnia autorską aplikację, która dzięki geolokalizacji pozwala zobaczyć Londyn z przeszłości.