Podstawowe słówka i zwroty, które musisz poznać przed wyjazdem na wakacje [VIDEO]

Masz już zaplanowane wakacje za granicą, ale Twoja znajomość języka angielskiego trochę kuleje?

Bez paniki!
Tak naprawdę, na dobry początek wystarczy przyswoić podstawowe słowa i zwroty, które pozwolą Ci na swobodną komunikację na lotnisku, w hotelu czy w restauracji. Jeśli rozważasz podróżowanie „na stopa”, to tak naprawdę planujesz nie tylko wakacje, ale również przyspieszony kurs językowy! Zastanawiasz się dlaczego? Wszystko wyjaśniliśmy w jednym z ostatnich wpisów: Hitch – hiking jako sposób na przygodę życia i intensywny kurs języka angielskiego.

Nie uważasz jednak, że warto wziąć się w końcu porządnie za naukę języka angielskiego? 😉

Nie tylko na wakacjach
Pamiętaj, że nauka języka obcego przyda Ci się nie tylko na wakacjach, ale również w codziennym życiu. Wiele firm w Polsce działa na skalę międzynarodową, dlatego właściciele tak bardzo cenią pracowników, którzy potrafią swobodnie porozumiewać się w języku obcym. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, przeczytaj nasz wpis o tym, jak powrócić do nauki języka obcego po dłuższej przerwie. Zawarte w nim informacje są cenne nie tylko dla osób, które przerwały kurs ale również dla tych, które nie wiedzą od czego zacząć.

Nasz kraj, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, również stał się bardziej otwarty na inne kultury. Pewnie nie dziwi Cię  już obecność obcokrajowców na uczelniach, w pubach, czy po prostu przechadzających się po mieście. Coraz częściej spotykasz na ulicy zagubionych obcokrajowców, którzy pytają Cię o drogę, a Ty nie znasz języka i nie wiesz jak im pomóc? Nauki języka nie unikniesz, ale możesz zacząć od luźniejszej formy i na początek spróbuj uczyć się poprzez rozrywkę!

Can I help you?
Drżysz jak tylko słyszysz to pytanie, które w dodatku jest skierowane właśnie do Ciebie? Szukasz nerwowo odpowiedzi w głowie, ale nic sensownego nie przychodzi Ci do głowy? Zawsze możesz skorzystać z rozmówek albo słownika, tylko czy Twój rozmówca będzie miał tyle czasu, żeby cierpliwie zaczekać aż znajdziesz odpowiedź?

Obejrzyj nasze VIDEO i uniknij stresu na wakacjach!
Specjalnie dla Ciebie nagraliśmy krótką, wakacyjną lekcję angielskiego. Kim przygotowała zestaw podstawowych pytań, zwrotów i słówek, które z pewnością przydadzą Ci się na wakacjach 🙂

Miłego oglądania!