Wiosenne porządki z językiem angielskim!

Słyszysz hasło “wiosenne porządki” i jedyne co Ci się z nimi kojarzy, to sprzątanie domu, zmiana garderoby lub przygotowanie ogrodu na nowy sezon? Zapewne tak. Od pewnych rzeczy uciec się nie da, ale możesz urozmaicić sobie te coroczne czynności i przy okazji zrobić “wiosenne porządki” w swoim angielskim.

O co chodzi?

A no o to, żeby zadbać nie tylko o swój dom, ogród czy garderobę, ale również o odświeżenie swojej wiedzy językowej. Zima to czas, w którym niestety większość z nas trochę się rozleniwia.

Pewnie znasz to uczucie kiedy po całym dniu masz tylko ochotę wskoczyć  pod ciepłą kołdrę, żeby schować się przed panującym na dworze mrozem? Dni są dużo krótsze więc i poziom energii do działania zazwyczaj maleje. Na szczęście po zimie nadchodzi….

Wiosna!

A to świetny czas żeby znów wskoczyć na wyższe obroty i nadrobić zaległości z ostatnich miesięcy. Dni są już znacznie dłuższe, pogoda piękna, więc wykorzystaj chęci do działania i przypływ energii, którego wiosna zdecydowanie dostarcza. Spakuj koc, słownik języka angielskiego lub książkę i idź w miejsce, które lubisz najbardziej. Odpoczywaj, korzystaj z pięknej pogody i ucz się, nie marnując czasu na bezczynność  Nie zapomnij też zabrać ze sobą notatek z angielskiego, które udało Ci się zgromadzić przez ostatnie lata! 🙂 Jeśli nie wiesz od czego zacząć, polecamy nasz wpis, w którym podpowiadamy,  jak powrócić do nauki języka po dłuższej przerwie.

Porządkuj…

Ciekawym przypomnieniem podstawowych słówek lub zwrotów z języka obcego mogą być właśnie porządki wiosenne i wszelkie inne czynności, do których wiosną możemy powrócić. Układając ubrania możesz poszperać w pamięci, żeby znaleźć ich odpowiedniki w języku angielskim, więc jeśli trzymasz w rękach czerwoną sukienkę, w białe kropki, to pomyśl, wymów lub zapisz to w języku angielskim czyli red dress with white dots. Na koniec upewnij się sprawdzając w słowniku, czy wszystko się zgadza. Proste prawda?

Jest to banalnie proste, a możesz dzięki temu w łatwy sposób odświeżyć podstawy językowe.  Planujesz wskrzesić ogród po zimie? Przed Tobą przycinanie roślin, grabienie trawnika, pozbywanie się pozostałości po poprzednim sezonie? Rób to w języku angielskim! Już w domu zastanów się jakie czynności musisz wykonać po kolei i przetłumacz je na angielski. Następnie sprawdź poprawność, zapisz na kartce i wybierz się do ogrodu powtarzając przy każdej czynności, to co udało ci się przetłumaczyć w domu. Pamiętaj, że codzienne nawyki polepszą Twój język!

Ciesz się tym wspaniałym czasem również ze znajomymi!
Jeśli chcesz się spotkać ze znajomymi, to nie czekaj tylko meet your friends 😉 Im na pewno też przyda się mała powtórka! Kto wie, może nawet postanowicie zrobić coś więcej i np. razem spędzicie wakacje ucząc się angielskiego w zagranicznej szkole językowej lub zdecydujecie się na odrobinę szaleństwa oraz przygodę, życia jaką jest hitch-hiking? Pamiętaj, że to inwestycja w Twoją przyszłość!

Good luck! 🙂